Онлайн-конференции

  • slidebg
    «Интерактивная бухгалтерия» — мы ПЕРВЫЕ со свежими изменениями!
    ежедневная газета, база аналитических материалов, нормативные документы,
    полезные функции для бухгалтеров и руководителей
    .
Подписаться на издание
«Интерактивная бухгалтерия»
260 грн
за 1 месяц

Тема конференції - «Система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних і розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків»

Дата та час проведення - 13 жовтня 2017 року з 12.00 до 13.00

Доброго дня, шановні учасники онлайн-конференції!

Починаючи з 01.07.2017 згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинено в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, якщо така податкова накладна/розрахунок коригування відповідає сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації в ЄРПН (далі — Критерії). Зазначені Критерії разом із вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджено наказом № 567.

Моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, наданої платником за формою згідно із додатком до цих Критеріїв, якщо таку інформацію враховано Комісією ДФС України.

Алгоритм дій для поновлення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН після зупинення й інші питання розгляньмо детальніше під час інтернет-спілкування.

Заздалегідь дякую за поставлені запитання».

На запитання відповідатиме заступник начальника Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Костенюк Надія Василівна

Питання користувачів і відповідi експерта

Чи буде зупинено реєстрацію ПН при постачанні послуг, якщо обсяги постачання не відповідають обсягам придбання за певними кодами УКТ ЗЕД чи кодами послуг згідно з ДКПП? Нечипорук Я.В., бухгалтер

Якщо СМ КОР визначить, що ПН/РК відповідає умовам п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів УКраїни від 13.06.2017 №567 (зі змінами та доповненнями), реєстрація такої ПН/РК буде зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ.

Для запобігання зупинки реєстрації ПН/РК, які свідчать про постачання (виготовлення) товарів /послуг платниками податків на постійній основі, такий платник має право надати Таблицю даних платника податків, яка відображає специфіку господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності, іншими словами – вона є технологічною карткою, що відображає технологічний процес платника.

Моніторинг здійснюватиметься ДФС з урахуванням поданої Таблиці даних платника податків, якщо така Таблиця буде врахована комісією ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Костенюк Надія Василівна, заступник начальника Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

Після отримання повідомлення про зупинення реєстрації податкової накладної ми подали Таблицю даних платника податків, але отримали квитанцію, якою нам повідомлено про те, що Таблицю не прийнято. Яким чином нам діяти далі? Надія Романівна, бухгалтер

Таблицю даних платника податків ви маєте можливість подавати декілька разів. Сформуйте її ще раз, перевіривши при цьому коректність заповнення всіх показників, правильність формату (PDF) та його розмір (не більше 2мГб). Можливі технічні причини неприйняття Таблиці даних через її некоректне заповнення.

Костенюк Надія Василівна, заступник начальника Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

У разі прийняття на користь платника податків рішення за результатами розгляду скарги на рішення ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, чи буде застосована штрафна санкція за несвоєчасну реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування? Денис Ковалюк, підприємець

Нормою п.120 прим.1 Податкового кодексу передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, згідно з п.201.16 ст.201 ПКУ, штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування.

Костенюк Надія Василівна, заступник начальника Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

Підприємство здійснює вирощування продукції рослинництва на орендованих земельних ділянках. При зупиненні реєстрації податкової накладної потрібно подати копії договорів оренди земельних ділянок, на яких здійснюється виробництво, а це дуже великий пакет документів, оскільки орендодавців у нас багато. Крім того, у нас багато сільськогосподарської техніки і неможливо надавати такі громіздкі пакети документів для підтвердження реальності здійснених операцій по кожній податковій накладній. Яким чином нам діяти? Ванзар Олена, бухгалтер

У такому випадку Ви можете надати реєстр договорів оренди земельних ділянок, підтвердивши його довідкою сільської ради щодо орендованих земель сільськогосподарського призначення.

Що стосується сільськогосподарської техніки – можна піти шляхом надання бухгалтерської довідки з інформацією про наявність виробничих фондів (власних, орендованих), копій звітних документів, у яких відображено наявність техніки сільськогосподарського призначення, наприклад, звіту за ф.20-ОПП ”Повідомлення про об'єкти оподаткування”.

Костенюк Надія Василівна, заступник начальника Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

Як поновити реєстрацію ПН/РК після зупинення: який алгоритм дій? Булезюк Сніжана, бухгалтер

Зверніть увагу, що при поновленні реєстрації ПН/РК після зупинення, необхідно користуватись вимогами пп. «в» пп.201.16.1, пп.201.16.2 Податкового кодексу України та наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567.

Першим кроком при одержанні квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК необхідно заповнити та надіслати в електронному вигляді Таблицю даних платника податків ( п.4 Критеріїв оцінки ризиків).

Пояснення надається у вигляді повідомлення  за формою J (F) 1312602, з назви якого випливає, що платник підтверджує реальність здійснення операції щодо зупинених ПН/РК. Його варто сформувати стосовно кожної окремої ПН/РК, за якою отримано квитанцію про зупинення.

Копії документів подаються у вигляді окремих додатків за формою J(F) 1360102. Звертаємо увагу, що розмір кожного файлу додатку у форматі pdf не повинен перевищувати 2 МБ.

Під час формування пакета документів — додатків до Повідомлення першочергову увагу слід приділити тим документам, які посвідчують факт операції (постачання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції), складським документам, інвентаризаційним описам, актам приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, документам підтвердження відповідності продукції тощо.

Надходження першої квитанції підтвердить: Таблицю даних отримано. Протягом п’яти робочих днів комісія ДФС України опрацьовує її зміст. Результат розгляду надсилається у другій квитанції, в якій зазначається врахована надана платником інформація чи ні.

Костенюк Надія Василівна, заступник начальника Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області

Поставте своє запитання експерту

Якщо у Вас є питання стосовно теми конференції Ви маєте можливість задати його нашому експерту.

Для того щоб поставити питання, заповніть наведену форму:

Ім'я та прізвище *

Ваш e-mail *

Компанія / посада

Питання *

* - обов'язково для заповнення


ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ
и ежедневно (в рабочие дни) получайте подборку свежей аналитики и новостей!