Онлайн-конференции

  • slidebg
    «Интерактивная бухгалтерия» — мы ПЕРВЫЕ со свежими изменениями!
    ежедневная газета, база аналитических материалов, нормативные документы,
    полезные функции для бухгалтеров и руководителей
    .
Подписаться на издание
«Интерактивная бухгалтерия»
260 грн
за 1 месяц

Тема конференції - Обкладення податком на додану вартість операцій із постачання лікарських засобів та медичних виробів

Дата та час проведення - 05 червня 2014 року з 15.00 до 16.00

Доброго дня, шановні учасники онлайн-конференції!
Із квітня 2014 року змінився порядок обкладення ПДВ операцій із лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Пропонуємо отримати відповіді на актуальні питання оподаткування операцій із постачання таких товарів.

Заздалегідь дякую за поставлені запитання.

Відповідає на запитання платників податків начальник управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій ГУ Міндоходів у Донецькій області Балацька Людмила Дмитрівна

Відповіді на запитання ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ доступні у тарифних планах «Стандарт» та «Преміум»
Для отримання доступу оберіть тариф та передплатіть

Вы также можете оформить подписку позвонив по телефону (044) 392 3202 или info@interbuh.com.ua
 
 
 
 
Питання користувачів

Підприємство відвантажило ліки в березні бюджетній організації. У витратній накладній немає ПДВ (була пільга). Податкову накладну по відвантаженню не виписували - чекали грошей (касовий метод). Оплата надійшла в травні. Договір не переглядали. Зараз нам потрібно нарахувати ПДВ. Його нараховувати "зверху" на договірну суму (наприклад, 7% х 1000 грн. = 70 грн.), або можна "витягнути" з суми грошей (наприклад, 7% / (100% + 7%) х 1000 грн. = 65,42 грн.), що надійшла?

Вікторія Михайлівна,

У аптеці оформлюємо підсумкову податкову накладну за день на продаж ліків звичайним громадянам. Вказуємо для покупця ІПН 400000000000. Що вказувати в цьому випадку в додатку Д5 (теж з ІПН 400000000000)?

Олена, бухгалтер

У березні відвантажили ліки без ПДВ (з пільгою). У травні погоджували збільшення ціни, і надійшла оплата. Чи потрібно нараховувати ПДВ на гроші, що надійшли? Чи тільки на різницю між новою вартістю і старою (сумою відвантаження в березні)?

Андрій,

У одного і того ж контрагента придбаваємо вироби медпризначення з 20% і 7% ПДВ. У додатку Д5 купівлю відображати в одному рядку, або розписувати окремо з ПДВ 20% і окремо з ПДВ 7%?

Оксана Василівна, гол. бухгалтер

Займаємося виробництвом мед.виробів. На 01.04.2014 на складах були залишки ТМЦ для виробництва. Оприбутковували їх з ПДВ, оскільки припускали використовувати в пільгових операціях. У зв'язку з введенням ПДВ за цими операціями можемо відновити податковий кредит. Податковий кредит на підставі бух.довідки формувати відразу по усіх залишку на 01.04.2014? Чи по мірі передачі (використання) залишків у виробництві? Чи потрібно дочекатися постачання виготовлених виробів медпризначення, і тільки тоді відновлювати податковий кредит?

Валерія Петрівна, головний бухгалтер

Аптеці слід показувати вхідний податок, по різних ставках (20% і 7%) в одному рядку 10.1 декларацій по ПДВ?

О. Ворона,

Наша діяльність - реалізація медикаментів. Чи можна включати до податкового кредиту увесь вхідний податковий кредит, по усіх ставках: оплата послуг (оренда і так далі - ставка 20%), закупівля інших товарів (канцтовари, папір, МШП - ставка 20%), закупівля ліків (ставка 7%)?

Світлана Андріївна, бухгалтер

В середині квітня покупець кілька разів перераховував нам передоплату за лікарські препарати. У кінці квітня ми відвантажили їх, і виписали на дату відвантаження податкову накладну. Чи правильно ми зробили? Чи можна виписувати в такій ситуації зведену податкову накладну?

Євгенія І.,

Юр.особа-платник ПДВ придбаває фармацевтичні товари (на які потім нараховує ПДВ 7%) у єдинника - неплатника ПДВ. Чи потрібно відображати таку купівлю в декларації з ПДВ і, якщо потрібно, то в якому рядку? Який вид документу вказувати в реєстрі податкових накладних?

Надія С.,

Антикризовий закон ввів норму про ПДВ на пільгові товари у розмірі 7%. Чи потрібно відображати продаж ліків в додатку Д6 до декларації з ПДВ?

Сергій Остапчук,