Податкові накладні

15 і 30 квітня — операційні дні для реєстрації ПН/РК у ЄРПН?!

Починаючи з 24.03.2018 Уряд скоротив тривалість операційного дня для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі — ПН/РК) у ЄРПН і підкоригував інші норми Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (даліПорядок № 1246).

Наразі операційний день у робочі дні триває з 8.00 до 20.00 (п. 3 Порядку № 1246).

Однак якщо 15 число чи останній день місяця припадає на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Тобто, виходить, що хоча 15 квітня (неділя) є вихідним днем, однак з огляду на вимоги п. 3 Порядку № 1246 він буде операційним, і цього дня ДФС має забезпечити можливість реєстрації ПН/РК у ЄРПН упродовж відтинка часу із 8.00 до 20.00.

Інша річ — із 30 квітня. По суті, ця дата припадає на робочий день — понеділок, а отже, згідно з п. 3 Порядку № 1246 це має бути звичайним операційним днем для ЄРПН.

Проте маємо розпорядження КМУ від 11.01.2018 р. № 1-р, яким запропоновано перенести робочий день із понеділка, 30 квітня, на суботу, 5 травня. Як наслідок, якщо 30 квітня стає вихідним, то 5 травня (субота) — робочим. Докладніше — у новині.

Приклади заповнення розрахунків коригування в розрізі нових причин коригування

5 квітня 2018 року відбувся перший із поновлених семінарів за напрямом функціонування СМКОР на тему: «Актуальні питання щодо змін у процедурі призупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН».

Під час проведеного семінару ДФС навела приклади заповнення розрахунків коригування у розрізі причин коригування: «Зміна кількості», «Зміна ціни», «Зміна номенклатури» й «Усунення неоднозначностей».

З відповідними прикладами можна ознайомитися тут.

Заповнюємо РК до ПН, складеної під час нарахування технічних ПДВ-зобов’язань

У графі 3 «Номенклатура товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» розрахунку коригування до податкової накладної, складеної до 01.03.2017 з метою нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ, зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених із метою нарахування податкових зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ, які коригуються, а графи 4.1, 4.2, 4.3 розрахунку коригування не заповнюються.

Про це зауважила ДФС у роз’ясненні в підкатегорії 101.16 системи «ЗІР».

Аналітика на тему

Зміна коду УКТ ЗЕД у податковій накладній: коли покупцеві декларувати податковий кредит

Операційний день для реєстрації податкових накладних: часові обмеження

Контрагент змінив назву та не попередив про це: виправляємо помилку в податкових накладних

Оплата праці та трудові відносини

Працівника переведено з посадового окладу на погодинну тарифну ставку: що з індексацією?

Якщо для працівника змінилася форма оплати праці, зокрема працівника переведено з посадового окладу на погодинну тарифну ставку, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації має проводитися з місяця, наступного за місяцем, у якому відбувається підвищення тарифної ставки.

Своєю чергою, Порядок № 1078 не передбачає збереження сум індексації у разі, коли працівника переведено з однієї форми оплати праці на іншу.

Підприємство може в колдоговорі передбачити положення щодо проведення індексації працівникам, яких переведено з однієї форми оплати праці на іншу.

Про це йдеться в листі Мінсоцполітики від 28.02.2018 р. № 13/0/66-18.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю: рішення суду

За результатами позапланової перевірки управління Держпраці у Миколаївській області, на підприємстві встановлено порушення вимог законодавства про працю, зокрема недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Підприємство усі виявлені порушення визнало й усунуло. Проте суд не задовольнив пропозиції підприємства щодо скасування постанови про накладання штрафних санкцій, винесеної вповноваженою особою управління Держпраці в Миколаївській області, за умов добровільного та своєчасного усунення порушень.

За повідомленням управління Держпраці у Миколаївській області

Індекс інфляції в березні 2018 року

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у березні 2018 року, відповідно до лютого 2018 року, становить 101,1%.

Аналітика на тему

Роз’їзний характер роботи чи відрядження:шукаємо відмінності

Працівникові встановлено інвалідність: які дії роботодавця

Виплачуємо зарплату на банківські картки: вивчаємо організаційні моменти

Звітність

Проект змін до форми декларації з податку на прибуток

Проект наказу підготовлено у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, яким, зокрема, було запроваджено єдиний строк подання річної податкової декларації з податку на прибуток, оновлено різниці, передбачено зменшення податку на прибуток на суму сплаченого акцизного податку, розширено коло платників, звільнених від оподаткування.

Головною метою підготовки проекту наказу є затвердження змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897.

Про майбутні зміни читайте тут.

Оновлено довідники податкових пільг станом на 01.04.2018

ДФСУ оприлюднила Довідник № 87/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник № 87/2 інших податкових пільг.

Нагадаємо

Дані відповідних Довідників використовуються платниками податків під час заповнення Звіту про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1233, а також при заповненні деякої податкової звітності.

Як правильно виправити помилку в Книзі доходів єдинника?

Записи в Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Унесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від’ємного чи позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку.

Фахівці регіонального відділення ДФС в Одеській області рекомендують під час виправлення помилки складати довідку довільної форми, у якій висвітлити суть помилки.

Пояснення — в ІПК ГУ ДФС в Одеськiй області від 04.04.2018 р. № 1362/ІПК/15-32-13-01-09.

Аналітика на тему

Зарплатна та кадрова звітність: звіт із ЄСВ, звіт до Фонду, звіт про квоту

Звіт про суми податкових пільг: хто, коли та як має заповнювати й подавати

Бухгалтерські помилки: чи потрібно переподавати фінзвітність

Каса та РРО

Філії, які проводять отриману готівку через РРО, повинні вести касові книги

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням прибутковим касовим ордером, а також із видачі готівки на виплати, пов’язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами й відомостями, ведуть касову книгу.

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, страхові агенти, брокери, розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО чи РК і веденням КОРО, але не проводять операцій із приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи — підприємці касової книги не ведуть.

З метою усунення невідповідностей між пунктами Положення № 148 ДФС надано відповідні пропозиції Національному банку України. До внесення змін, ДФС вважає, що з метою уникнення застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку оприбуткування готівки суб’єкти господарювання на відокремлених підрозділах мають вести касові книги (див. ІПК ДФС від 03.04.2018 р. № 1343/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Аналітика на тему

Касові операції по-новому: деякі роз’яснення від НБУ

ПДФО

Куди сплачувати ПДФО відокремленим підрозділам великого платника податку

Якщо юрособа-ВПП створює підрозділи за неосновним місцем обліку, але в межах населених пунктів розташування Офісів ВПП або його територіальних підрозділів (у містах Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Одесі та Харкові), які не вповноважені такою юридичною особою нараховувати (сплачувати) ПДФО, то податок, нарахований працівникам такого відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу на казначейські рахунки для територіальних органів Офісу ВПП.

У разі якщо юридична особа — ВПП створює відокремлений підрозділ, який має свій код ЄДРПОУ, але йому не делеговані відповідні повноваження щодо сплати ПДФО за своїм місцезнаходженням, то юридична особа — ВПП стає на облік до відповідного контролюючого органу за неосновним місцем обліку в Офісі ВПП, або його територіальних підрозділах, за місцезнаходженням відокремленого підрозділу як платник місцевих (окремих) податків. Під час перерахування ПДФО за такий відокремлений підрозділ у платіжному дорученні зазначається код юридичної особи — головного підприємства.

Відокремлений підрозділ, якому в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку та який має власний код ЄДРПОУ, і місцезнаходження (реєстрації) якого відрізняється від місцезнаходження управлінь Офісу ВПП, перерахування ПДФО таким підрозділом самостійно здійснюється до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації).

Відповідні випадки описані в ІПК ДФС від 29.03.2018 р. № 1301/6/99-99-13-01-01-15/ІПК.

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 68–71 за 2018 рік

Експерти коментують

Новий закон про ТОВ: огляд нововведень. Частина І

Для визнання заборгованості безнадійною достатньо спливу строку позовної давності

Касові операції по-новому: деякі роз’яснення від НБУ

Тема тижня: Декретні - 2018

Обчислюємо декретні правильно

Декретні: облік й оподаткування

Чи має повернути декретні жінка, яка перервала відпустку по вагітності та пологах

Максимальні та мінімальні обмеження під час розрахунку декретних

Перехідні лікарняні та декретні: як визначати базу нарахування ЄСВ

Як оподатковувати лікарняні та декретні підприємців у 2018 році

ПДВ

Роздача безкоштовно отриманих від нерезидента рекламних матеріалів: ПДВ-аспекти

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, Twitter, Google+, LinkdIn, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

Із безмежною повагою,

«Інтерактивна бухгалтерія»