(відповіді на запитання з вебінару, що відбувся 21.09.2018)

Чи може бути вповноваженою із соціального страхування особою директор підприємства, якщо загальна кількість працюючих за наймом — менш ніж 15?

ВІДПОВІДЬ: Комісія із соціального страхування підприємства створюється при чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих за наймом. Якщо на підприємстві застрахованих осіб 15 і менше, на загальних зборах працівників обирають уповноваженого із соціального страхування підприємства (п. 1.4 Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою Правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 13, далі Положення № 13).

Це Положення не містить заборони щодо обрання уповноваженим із соцстраху директора підприємства, адже він теж є застрахованою особою. Єдине, що треба взяти до уваги: обирають уповноваженого із соцстраху саме на загальних зборах, оформлюючи протокол загальних зборів.

Який порядок призначення матзабезпечення та його виплати, якщо застрахована особа працює у фізособи-підприємця? Чи потрібно створювати комісію із соціального страхування, якщо у фізособи-підприємця працює 1–2 працівники?