Підприємство подає декларацію з податку на прибуток лише за підсумками року: маємо дохід не більш як 20 млн грн, тому звітний період — рік.
Чи треба подавати Звіт про пільги щокварталу? Чи вважається пільгою відсутність щоквартальної сплати податку на прибуток?

ВІДПОВІДЬ: Подавати щокварталу Звіт про пільги саме з податку на прибуток у такій ситуації не треба. Адже та особливість, що підприємство має звітний період — рік, і, відповідно, воно щокварталу не сплачує податку на прибуток, не є сама по собі пільгою з податку на прибуток. Пояснімо.

Що таке пільга

У ст. 30 ПКУ міститься визначення податкової пільги:

«Податкова пільга — передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті» (п. 30.1 ПКУ).

Пункт 30.9 ПКУ уточнює, що ж мають на увазі під пільгою. Податкова пільга надається шляхом:

  • податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;
  • зменшення податкового зобов’язання після нарахування податку та збору;
  • установлення зниженої ставки податку та збору;
  • звільнення від сплати податку та збору.

Ознайомитися з усіма пільгами з прибутку можна з Довідника пільг . Своєю чергою, контролери наголошують, що «у Довіднику пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків та зборів, зазначено всі коди податкових пільг» (категорія 102.22 системи «ЗІР»).

  Довідники пільг розміщені на сайті ДФСУ: Головна > ДОВІДНИКИ, РЕЄСТРИ, ПЕРЕЛІКИ > ДОВІДНИКИ >Довідники пільг.

Звітний період — рік: це не пільга

Відсутність щоквартальної сплати податку — це не звільнення від його сплати, це лише спеціальні правила встановлення звітного періоду за п. 137.5 ПКУ. Ось тому при базовому році щомісячна несплата податку на прибуток — це не пільга. А за відсутності пільг Звіт про пільги, форма якого затверджена постановою КМУ від 27.12.2007 р. № 1233, не подають.