Наше підприємство скористалося пільгою з ПДВ лише у червні 2018 року. За півріччя 2018 року ми подали Звіт про пільги. Чи треба подавати Звіт про пільги з такою самою пільгою за три квартали та рік, якщо з липня та до кінця року пільг не було?

ВІДПОВІДЬ: Хоча пільга була лише в другому кварталі, однак доведеться подавати Звіт про пільги не лише за півріччя, а і за три квартали, і за рік. А все тому, що Звіт про пільги заповнюють наростаючим підсумком.

Нагадаємо

Необхідність звітувати за пільгами, якими скористався платник, прописано в п. 30.6 ПКУ та в Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженому постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1233 (далі — Порядок № 1233). У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, Звіт не подається.

Порядком № 1233 чітко передбачено, що Звіт про пільги подають за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців протягом 40 к.дн., що настають за останнім календарним днем податкового періоду (п. 3 Порядку № 1233). Тобто фактично закріплено наростаючий принцип заповнення Звіту — якщо хоч в одному періоді засвітилася пільга, доведеться подавати Звіти за всі періоди поточного року від періоду застосування пільги й до кінця року.