Як відомо, об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ). При цьому платники податку, у яких річний бухгалтерський дохід не перевищує 20 млн грн, можуть обійтися й без коригувань.

Стосовно операцій за договором оферти й/або комісійним і субкомісійним, іншими посередницькими договорами, у т.ч. по отриманих за вказаними договорами грошових коштах, то по них у Податковому кодексі коригувань не передбачено навіть для високодохідних платників.

Таке зауваження зробило ГУ ДФС у Дніпропетровській області в ІПК від 06.10.2017 р. № 2163/ІПК/04-36-12-32-20.

Водночас у зазначеній ІПК контролери не наважуються надавати відповідь на запитання: чи можна в складі бази обкладення податком на прибуток відображати лише різниці між отриманими за договором і сплаченими за комісійними договорами коштами (комісійну винагороду)? Тут податківці відсилають до Мінфіну.

Окрім того, у згаданій ІПК контролери зауважили: незалежно від виду угоди, укладеної між юридичною особою та фізособою (окрім приватних підприємців), під час виплати коштів таким фізичним особам на юридичну особу покладаються обов’язки податкового агента, передбачені ст. 168 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»