Відповідно до пп. 14.1.180 ПКУ, податковим агентом щодо ПДФО, зокрема, є юрособа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, які зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізособи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам і нести відповідальність за порушення його норм у порядку, передбаченому ст. 18 та р. IV ПКУ.

Окрім цього, особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати в строки, установлені відповідно до п. 176.2 ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише в разі нарахування сум зазначених доходів платнику ПДФО податковим агентом протягом звітного періоду.

Отже, якщо згідно з договором комісії розрахунки з фізособами, від свого імені, здійснює ФОП (комісіонер), то такий суб’єкт господарювання зобов’язаний відобразити інформацію про нараховані (виплачені) фізичним особам доходи в податковому розрахунку за формою № 1ДФ.

Водночас комітент у момент перерахування ФОПу (комісіонеру) коштів для закупівлі продукції у фізосіб також зобов’язаний відобразити операцію з передання коштів комісіонеру у формі № 1ДФ.

ІПК ДФС від 02.01.2018 р.
№ 2/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»