Податківці роз’яснили, як обкладаються ПДВ гарантійні внески за договором суборенди. За їх словами, усе залежить від умов договору.

Так, якщо умовами договору суборенди передбачено:

  • зарахування гарантійних платежів (внесків) в оплату лізингових (орендних) платежів — сума гарантійних платежів (внесків) збільшує базу обкладення ПДВ в орендаря. Своєю чергою, податкові зобов’язання в орендаря та податковий кредит у суборендаря визначаються на дату «першої події», визначену п. 187.1 і п. 198.2 ПКУ відповідно.
  • гарантійні платежі (внески) виконують винятково функцію засобу забезпечення виконання зобов’язань і підлягають поверненню суборендарю наприкінці строку дії договору — сума гарантійних платежів (внесків) не збільшує бази оподаткування в орендаря. Податкові зобов’язання орендарем і податковий кредит суборендарем під час отримання/перерахування такого гарантійного платежу не визначаються.

Під час виконання договору суборенди напрям використання отриманого раніше гарантійного платежу (внеску) може змінитисягарантійний платіж (внесок), який спочатку виконував функцію засобу забезпечення виконання зобов’язань за договором, спрямовується в рахунок оплати лізингових (орендних) платежів.

До речі, це має бути обумовлене додатковою угодою до договору. У такому випадку на дату зміни напряму використання гарантійного платежу (внеску) (дата укладення додаткової угоди до договору) орендар повинен нарахувати податкові зобов’язання на суму отриманих гарантійних платежів (внесків), а в суборендаря виникає обов’язок щодо формування податкового кредиту, за умови реєстрації податкової накладної в ЄРПН та виконання інших правил стосовно формування податкового кредиту, установлених ПКУ.

Таке роз’яснення надало ГУ ДФС у м. Києві в ІПК від 05.01.2018 р. № 38/ІПК/26-15-12-01-18.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»