Діяльність із проведення документальних перевірок податкового, валютного й іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, регламентується відповідно до гл. 8 р. II ПКУ.

Також п. 5.2 ПКУ визначено співвідношення податкового законодавства з іншими законодавчими актами та встановлено, що в разі, якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового кодексу.

Станом на 19.01.2018 змін до Податкового кодексу в частині дії мораторію на здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання на 2018 рік унесено не було.

Таким чином, ГУ ДФС у м. Києві проводить камеральні, документальні (планові чи позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки винятково в межах своїх повноважень, у випадках та в порядку, установлених ст.ст. 76, 77, 78, 79, 80 ПКУ.

Нагадаємо: Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» від 07.12.2017 р. № 2246-VIII були внесені зміни до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 р. № 1728-VIII (даліЗакон № 1728) стосовно дії мораторію на здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання на 2018 рік.

Таке повідомлення опублікувала ДФС у м. Києві на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Це повідомлення прокоментував Андрій Тамошюнас, податковий адвокат, партнер консалтингової компанії ADA Group, який зазначив, що ДФС у м. Києві ігнорує набір таких положень законодавства:

1) ч. 2 ст. 19 Конституції України — підстави, межі повноважень і спосіб їх реалізації визначаються Конституцією України та законами (а не законом);

2) пп. 21.1.1 ПКУ — обов’язок посадових осіб ДФС діяти відповідно до ПКУ й інших законів;

3) пп. 4.1.4 ПКУ — презумпція правомірності рішень платника податків у разі неоднозначного трактування норм різних законів;

4) ст. 19 ГКУ — контроль податкових відносин входить у предмет контролю та нагляду держави за госпдіяльністю;

5) ст. 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877 — заходи контролю ДФС входять у сферу дії зазначеного закону, а отже, на ГФС поширюється й дія положень Закону № 1728.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»