Норми пп.291.5.1 ПКУ обмежують право на видобуток та реалізацію ФОПом – платником єдиного податку корисних копалин загальнодержавного значення (крім реалізації корисних копалин місцевого значення) включно у вигляді мінеральної сировини та не містять заборон, щодо реалізації продукції у вигляді складних сполук та сумішей до яких і відносяться пестициди, добрива чи інша агрохімічна продукція.

КВЕД 46.12 включає діяльність посередників в сфері торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами, у тому числі й добривами.

Для вибору видів діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 пов'язаних саме з реалізацією пестицидів та агрохімікатів слід керуватися загальними вимогами до транспортування, зберігання, застосування, утилізації, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівлі встановлених ст. 11 Закону № 86/95. Згідно з нею, продаж населенню пестицидів і агрохімікатів здійснюється у дрібнофасованому вигляді та з обов'язковою наявністю інструкції щодо безпечного їх застосування.

ІПК ДФС від 01.03.2018 р.
№ 828/К/03-20-08-07/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»