"Наш комітет вже підготував напрацювання законопроекту про так зване "нульове декларування" та пакет BEPS [Base erosion and profit shifting, антіофшорний план Організації економічного співробітництва та розвитку]. Це було зроблено нашим комітетом ще в позаминулому році. Тоді було видано указ президента про підготовку законопроектів по так званій деофшорізації. В рамках якого ми передбачили законопроект про нульове декларування ", - заявила глава Комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики Ніна Южанін.

Також нардеп повідомила, що законопроект про лібералізацію на валютному ринку вже готовий для реєстрації в Парламенті.

"Левова частина цього законопроекту якраз пов'язана з прийняттям всього законодавчого пакету ВEPS. Без ухвалення пакету BEPS цей закон про лібералізацію валютного ринку не запрацює повною мірою. Це може пояснити будь-який бізнесмен і власник бізнесу. Тобто, якщо ми зможемо прийняти цей пакет BEPS , проти якого виступають у нас деякі «борці» з корупцією, то його прийняття може бути як раз при одночасному прийнятті законопроекту про нульовий декларування ", - зазначила глава податкового комітету.

Южаніна підкреслила, що на даному етапі Президент якраз закликав всі експертне співтовариство і бізнес взяти участь в обговоренні вже існуючих напрацювань профільного комітету.

"Нам потрібно широке обговорення цих пропозицій. Тим більше, що вони у нас вже є. Але поки що складно прогнозувати, коли буде прийнято закон про нульове декларування. На цьому етапі у нас є можливість зареєструвати ці законодавчі ініціативи в парламенті і продовжити дискусію для підготовки остаточного і узгодженого тексту ", - сказала нардеп.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»