Починаючи із 24.03.2018 Уряд скоротив тривалість операційного дня для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (далі — ПН/РК) у ЄРПН і підкоригував інші норми Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі — Порядок № 1246).

Наразі операційний день у робочі дні триває з 8.00 до 20.00 (п. 3 Порядку № 1246).

Однак, якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Тобто, виходить, що хоча 15 квітня (неділя) є вихідним днем, однак з огляду на вимоги п. 3 Порядку № 1246, він буде операційним і в цей день ДФС має забезпечити можливість реєстрації ПН/РК в ЄРПН упродовж часу із 8.00 до 20.00.

Інша справа із 30 квітня. По суті ця дата припадає на робочий день – понеділок, а значить з огляду на п. 3 Порядку № 1246, це має бути звичним операційним днем для ЄРПН.

Проте, маємо розпорядження КМУ від 11.01.2018 р. № 1-р, яким  запропоновано перенести робочий день  з понеділка, 30 квітня, на суботу, 5 травня.

Як наслідок, якщо 30 квітня стає вихідним, а 5 травня (субота) – робочим, то й відповідно саме робочий день має бути операційним. Але як же тоді норма із п. 3 Порядку № 1246, за якою останній день місяця, що припадає на вихідний, святковий або неробочий день, то такий день вважається операційним днем?

Звісно тут усе залежить від режиму роботи ДФС в ці дні. Проте, навіть за умови, якщо у ДФС згідно режиму роботи установи 30 квітня (понеділок) стає вихідним днем, 5 травня (субота) - робочим, то аби виконати обидві норми із п. 3 Порядку № 1246, операційними варто зробити як 30 квітня (останній день місяця), так і 5 травня (якщо згідно режиму роботи він  робочий день).

Сподіваємося ДФС оперативно відреагує на цю ситуацію та пояснить платникам ПДВ режим роботи ЄРПН в ці дні.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»