Працівник має намір піти у відпустку в робочі дні в період між Новим роком та Різдвом, але такі дати не внесено до графіка відпусток, який раніше вже було узгоджено. Тож, чи можна втілити у життя бажання працівника та чи має право роботодавець відмовити йому?

Щорічна відпустка надається працівникам відповідно до графіка відпусток, який складається на початку кожного календарного року. Про те, у які строки треба його скласти і які нюанси потрібно врахувати під час його складання, див. у статті «Складаємо графік відпусток на 2018 рік».

Щодо надання відпустки поза графіком, то це насправді можливо. З’ясуймо всі деталі.

Щорічна відпустка на вимогу працівника може бути перенесена на інший період відповідно ст. 80 КЗпП і ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (даліЗакон про відпустки). Особливість надання такої відпустки полягає в тому, що вона повинна бути узгоджена обома сторонами (працівником і роботодавцем) на вимогу ч. 4 ст. 80 КЗпП.

Своєю чергою, законодавством передбачено перелік осіб, які можуть піти у відпустку у зручний для них час (ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки). Зокрема це такі категорії працівників, як:

1) особи віком до 18 років;

2) особи з інвалідністю;

3) жінки перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї;

4) жінки, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

5) одинокі матері (батько), які виховують дитину без батька (матері); опікуни, піклувальники або інші самотні особи, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

6) дружини (чоловіки) військовослужбовців;

7) ветерани праці й особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

8) ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII;

9) батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу.

Крім того, відпустка може надаватися у зручний для працівників час в інших випадках, передбачених колективним або трудовим договором.